نسرین دهقان مرد / تغذیه و رژیم درمانی / بهترین زمان ورزش برای لاغری
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

بهترین زمان ورزش برای لاغری

بهترین زمان ورزش برای لاغری

به گفته بهترین کارشناس تغذیه و رژیم درمانی، زمان ورزش بستگی به حال خوب هر فرد دارد، هر زمان که حالتان خوب است و با تمام انرژی می توانید ورزش کنید، بهترین زمان برای چربی سوزی محسوب می شود.

اگر صبح ها ورزش می کنید یک تا دو ساعت بعد از صبحانه، اگر بعد از ظهر ورزش می کنید یک تا دو ساعت بعد از ناهار و اگر شب ها ورزش می کنید یک ساعت بعد از شام ورزش کنید.

توجه داشته باشید که به هیچ عنوان ناشتا ورزش نکنید زیرا باعث عضله سوزی می شود و در چربی ها تغییری بوجود نمی آید. درست است که وزن و سایز خوبی کم می شود ولی این امر نتیجه عضله سوزی است و چربی ها همچنان سر جای خود باقی مانده اند.

بهترین زمان ورزش برای لاغری، بستگی به حال خوب هر فرد دارد، هر زمان که حالتان خوب است و با تمام انرژی می توانید ورزش کنید. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به دکتر دهقان مرد متخصص تغذیه و لاغری مراجعه و با پزشک مشورت نمایید. برای دریافت وقت مشاوره می توانید با شماره 02140440717 تماس حاصل نمایید. همچنین می توانید از صفحه اینستاگرام دکتر دهقان مرد دیدن کنید.

تغذیه بعد از ورزش

سوالی که برای افراد پیش می آید این است که بعد از ورزش چه مواد غذایی استفاده شود تا لاغر شوید؟ در پاسخ به این سوال می توان گفت که اگر شما یک ورزشکار آماتور و حرفه ای هستید و جلسات تمرینی سخت و طولانی دارید باید به تغذیه بعد از ورزش خود اهمیت دهید تا زودتر ریکاوری شوید و به باشگاه بازگردید. توصیه می شود که یک برنامه غذایی اصولی از مشاوره تغذیه خود دریافت کنید.

اگر ورزش شما در حد یک پیاده روی 30 تا 40 دقیقه ای در اطراف منزل است نیاز به خوردن چیزی نمی باشد.

در هر دو مورد، نوشیدن آب در طول ورزش، به میزان استاندارد فراموش نشود.

 

حفظ عضلات در زمان ورزش کردن بسیار مهم است. زیرا هرچقدر عضلات بیشتری داشته باشید علاوه بر قدرت بیشتر و بدن زیباتر، متابولیسم و سوخت و ساز بدن شما هم بیشتر خواهد بود و چربی سوزی بیشتری نیز خواهید داشت.

بنابراین برای داشتن یک برنامه ریزی ورزش خوب و حرفه ای، در قدم اول حفظ و تقویت عضلات و در قدم دوم چربی سوزی را مدنظر داشته باشید.

شما با ورزش کردن مقدار زیادی کربوهیدارت که سوخت اصلی عضلات می باشد را از دست می دهید. 20 تا 60 دقیقه بعد از ورزش کردن زمان مناسبی برای سوخت گیری کربوهیدراتی است. در این زمان کربوهیدرات ها با سرعت زیادی جذب بدن شده و عضله سازی انجام می شود.

خوردن غذاهای پروتئینی برای ترمیم شدن عضلات مفید است اما از آنجا که نقش کربوهیدارت ها در عضله سازی بسیار مهم است بهتر است از مواد غذایی که هم پروتئین و هم کربوهیدرات دارند مانند نان و غلات کامل، سیب زمینی پخته شده، ساندویج کره بادام زمینی و غیره استفاده کنید.

بهترین زمان ورزش برای لاغری

بهترین زمان ورزش برای لاغری

بهترین ویژگی غذاها، قبل از شروع ورزش و فعالیت بدنی

  • دارای کربوهیدرات و پروتئین متوسط باشد
  • کم فیبر باشد.
  • کم چرب باشد.
  • دارای مایعات باشد.
  • هضم و جذب غذا برای فرد قابل تحمل و راحت باشد.
  • تغذیه بعد از ورزش

اهمیت تداوم زمان تمرین

نکته بسیار مهم که در عملکرد ورزشی هر فردی تاثیر گذار است این است که، وقتی بهترین زمان ورزش تان مشخص شد، همیشه در همان زمان ورزش کنید. ساعت بدن شما با همان زمان هماهنگ خواهد شد و هرچه از این زمان بیشتر فاصله بگیریم، عملکرد بدن افت خواهد کرد.

مقالات مرتبط با این مطلب

رژیم یویویی چیست؟

رژیم غذایی دوران بارداری

رژیم لاغری

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × چهار =

Call Now Button