نسرین دهقان مرد / رژیم بیماری های خاص / رژیم غذایی افراد مبتلا به سرطان
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

رژیم غذایی افراد مبتلا به سرطان

رژیم غذایی افراد مبتلا به سرطان

همه ما فکر می کنیم افراد چاق، بنیه ی قوی تری دارند و لاغر ها ضعیف ترند. در صورتی که این تصور اشتباه است و افراد چاق معمولا سیستم ایمنی ضعیف تری دارند و زودتر از بقیه مریض می شوند. بنابراین خطر رشد سلول های سرطانی در افراد چاق که سیستم ایمنی بدنشان ضعیف تر است، بیشتر از بقیه می باشد.

از طرفی به دلیل اینکه چربی های ناحیه شکمی به صورت مداوم در حال ترشح هورمون استروژن در بدن هستند و این استروژن زیاد در بدن خطرناک است، خطر ابتلا به سرطان در افراد چاق بیشتر است. در نتیچه مهمترین راه پیشگیری از ابتلا به سرطان، تنظیم وزن و لاغری است. در نتیجه باید گفت لاغری فقط جنبه زیبایی ندارد و در پروسه لاغری باید مهمترین دلیل شما در مرحله اول سلامتی و بعد زیبایی باشد.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به دکتر دهقان مرد متخصص تغذیه و لاغری مراجعه و با پزشک مشورت نمایید. برای دریافت وقت مشاوره می توانید با شماره 02140440717 تماس حاصل نمایید. همچنین می توانید از صفحه اینستاگرام دکتر دهقان مرد دیدن کنید.

کاهش وزن در افراد سرطانی

در افراد سرطانی در طول درمان و شیمی درمانی کاهش وزن نداریم و رژیم لاغری به آنها داده نمی شود و وزن آنها معمولا روی همان چیزی که هست حفظ می شود. البته ممکن است بعضی اوقات در طی درمان فرد مقداری افزایش وزن داشته باشیم که به این دلیل است که در اثر داروهای مصرفی فرد مبتلا به سرطان، دچار اِدِم می شود. اما بعد از درمان دوباره وزن بر می گردد. بعد از شیمی درمانی و رادیوتراپی پروسه کاهش وزن شروع خواهیم شد و سعی می شود تا بافت چربی فرد کم شود.

رژیم غذایی افراد مبتلا به سرطان

رژیم غذایی افراد مبتلا به سرطان

عوارض های حین درمان سرطان

بعد از محرض شدن سرطان در بدن فرد بیمار، پزشک درمان را شروع می کند. در تمامی روش های درمانی سعی می شود سلول های سرطانی از بین بروند. در طی این عمل ممکن است سلول های سالم نیز آسیب ببینند و از بین بروند. به همین خاطر درمان سرطان دارای عوارضی مانند کاهش اشتها، زخم دهان و گلو، خشکی دهان، تغییر حس چشایی و بویایی، تهوع و استفراغ و … که همه این عوارض به راحتی قابل کنترل و کاهش دادن است.

رعایت اصول تغذیه ای در صورت کاهش گلبول سفید

اولین و مهمترین قضیه در شیمی درمانی کنترل گلبول های سفید فرد است و نباید کمتر از حد نرمال باشد. وگرنه پزشک درمان را متوقف می کند. بیمارانی که گلبول های سفیدشان به زیر عدد 500 کاهش پیدا می کند مصرف میوه و سبزیجات خام برایشان مضرر است. زیرا آفت کش ها و هورمون هایی که در این میوه ها و سبزی ها استفاده می شود باعث ایجاد اختلال در گلبول ها می شود و به دلیل پایین بودن این گلبول ها و ضعیف بودن سیستم ایمنی بدن، کوچکترین عفونت و مواد شیمیایی نباید وارد بدنشان شود.

بهداشت مواد غذایی برای فراد مبتلا به سرطان

بهداشت مواد غذایی برای فراد مبتلا به سرطان

بهداشت مواد غذایی بیماران سرطان

در کل اولین چیزی که باید به بیماران مبتلا به سرطان آموزش داده شود، بهداشت مواد غذایی است. مثلا سبزیجات و میوه جات قبل از استفاده کاملا گندزدایی و با دقت کامل ضد عفونی کنند، غذاهای آماده و رستورانی مصرف نکنند، گوشت های چرخ کرده که از ماهیت آن مطمئن نیستین از بیرون خریداری نکنند و …

از دیگر خدمات نسرین دهقان مرد

رژیم های کتوژنیک برای لاغری

رژیم غذایی دوران بارداری

رژیم غذایی مناسب برای افراد دیابتی

بهترین زمان ورزش برای لاغری

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × پنج =

Call Now Button