نسرین دهقان مرد / تغذیه و رژیم درمانی / غذاهای افزایش دهنده رشد مو
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

غذاهای افزایش دهنده رشد مو

غذاهای افزایش دهنده رشد مو

نسرین دهقان مرد مشاور تغذیه: گاهی وقت ها این سوال برای افراد پیش می آید که با ریزش موهام چه کنم؟

مهم ترین عاملی که می تواند تاثیر به سزایی در افزایش رشد موها و تقویت آنها داشته باشد رژیم غذایی مناسب است. از این رو توصیه ای که همواره پزشکان متخصص به افراد دارند این است که حتما از مقوی ترین و مفید ترین مواد غذایی استفاده کنید تا مواد غذایی لازم به موها برسد.

در نهایت ویتامین های مختلف می توانند به رشد موهای از دست رفته و ضخیم شدن موها کمک های محسوسی را داشته باشند.

در ادامه مهم ترین مواد غذایی که برای رشد موها لازم است را به طور مختصر و در بخش های مختلفی خواهیم آورد.

غذاهای افزایش دهنده رشد مو

غذاهای افزایش دهنده رشد مو

رژیم غذایی مناسب برای رشد مو

از جمله مهم ترین نکات تغذیه ای که باید در جهت رشد مو رعایت کنید از این قرار است:

  • مصرف پروتئین ها

این دسته از مواد غذایی جزء مواد غذایی مفید و ضروری است که باید در برنامه غذایی خود بگنجانید. برای مثال استفاده از مواد غذایی زیر حاوی مقادیر قابل توجهی از پروتئین ها هستند:

انواع گوشت ها ( قرمز و سفید یا مرغ و ماهی)

  • تخم مرغ
  • لبنیات
  • آجیل
  • دانه های خوراکی
  • سویا

 

مصرف کربوهیدرات ها مثل: سبزیجات، میوه ها، سیب زمینی، ماکارانی

استفاده از چربی ها: انواع مواد غذایی دارای مقادیر قابل توجهی از چربی های مفید هستند که می توانند تا حدی زیادی چربی مورد نیاز بدن را تامین کنند.

استفاده از مواد غذایی ای که حاوی ویتامینH یا بیوتین هستند. در واقع این ویتامین در مواد عذایی تخم مرغ، قارچ، اسفناج، سینه ی مرغ، پنیر، آجیل وجود دارد.

ویتامینB از نوع 12 و 6 می توانند تا حد زیادی روند رشد مو ها را بهبود بخشد.

در بسیاری از موارد متخصصین تغذیه برای اینکه سرعت رشد موها را افزایش دهند کاری که انجام می دهند این است که انواع مکمل های غذایی را برای افراد تجویز می کنند. درواقع مکمل های غذایی در قالب قرص و شربت و یا آمپول ها ارائه می شود. نکته ای که در خصوص استفاده از انواع مکمل ها باید در نظر بگیرید این است که حتما از سوی متخصصین امر تجویز شود تا کمترین خطری برای شما وجود نداشته باشد.

در واقع اقدامی که پزشکان و متخصصین تغذیه انجام می دهند این است که تمامی شرایط مراجعه کننده را بررسی می کنند و در نهایت نسخه ای مناسب بیمار تجویز می کنند. بنابراین می توان گفت این برنامه غذایی بهترین برنامه ای است که می توان داشت زیرا که مناسب با شرایط مراجعه کننده نوشته شده است.

مشاوره تغذیه برای رشد مو

به گفته بهترین مشاور تغذیه در تهران یکی از مهم ترین نکاتی که باید در نظر داشته باشید این است که صرفا دانستن مواد غذایی مفید برای رشد مو کافی نیست بلکه باید از هر ماده غذایی به میزان مشخص و در ساعات زمانی معینی استفاده شود. در این صورت است که می تواند کمک بهتری به رشد موها داشته باشد.

از سوی دیگر نیز گاها مواد غذایی با یکدیگر تداخل پیدا می کنند و استفاده دو ماده غذایی همزمان موجب می شود که جذب یکی از آن دو به بدن با مشکل روبرو شود. بنابر این لازم است که برای تقویت رشد موها از مشاوره های تغذیه کمک بگیرید تا بهترین برنامه تغذیه برای شما نوشته شود.

مشاوره تغذیه برای رشد مو از مهم ترین اقداماتی است که می توانید برای رشد موهای خود انجام دهید. در نهایت بعد از مشاوره ها، ضروری است که تمامی اقدامات با دقت و درست انجام شود تا بهترین نتیجه را در پی داشته باشد.

رژیم غذایی مناسب برای رشد مو

رژیم غذایی مناسب برای رشد مو

نتیجه گیری

بحث را با ذکر این نکته به پایان می بریم که حتما برای تقویت رشد موها از پزشکان و متخصصینی کمک بگیرید که تجربه زیادی در زمینه تقویت رشد مو دارند و آگاهی های زیادی در زمینه رژیم غذایی مناسب برای رشد مو دارند.

خوش بختانه در کشور ما کم نیستند پزشکانی که تا حد زیادی در درمان موفق عمل می کنند و با کمترین پیامد به درمان افراد می پردازند.

راه های ارتباطی با نسرین دهقان مرد

شماره مطب: ۴۰۴۴۰۷۱۷ – ۰۹۱۲۰۸۸۹۹۱۴

آدرس مطب: تهران، فلکه دوم صادقیه، آیت الله کاشانی، بلوار اباذر، نبش پیامبر شرقی، ساختمان آریا، طبقه ۴ واحد

پیج اینستاگرام: https://www.instagram.com/dehghan_diet

نظرات و پیشنهادات خود را با ما درمیان بگذارید.

با تشکر مدیریت سایت نسرین دهقان مرد مشاوره تغذیه و رژیم درمانی

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 12 =

Call Now Button